Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co dělat, když do vašeho města přijede cirkus

16. 6. 2007
Co dělat, když do vašeho města přijede cirkus

Před tím, než cirkus přijede:
Zjistěte, kde bude cirkus vystupovat a snažte se domluvit schůzku se starostou místního obvodu či vsi. Na schůzku se vybavte co nejvíce materiály (letáky, doporučení Ústřední komise, video - poskytne SZ Plzeň) a pokuste se přesvědčit starostu o nevhodnosti účinkování cirkusu se zvířaty ve vašem městě.

Ve větších městech vystupují cirkusy v prostorech mezi panelovými domy, lidé si často stěžují na nadměrný hluk, který cirkus způsobuje. Pokuste se v místech účinkování cirkusu roznést letáky proti cirkusům se zvířaty a zkuste získat mezi místními odpor k účinkování cirkusu.

Rozešlete (nebo navštivte) místním školkám a školám letáky o týrání zvířat, ke kterým v cirkusech dochází
Napište nám o plakáty proti týrání zvířat v cirkusech.

Když cirkus přijede do vašeho města:
Navštivte zvěřinec cirkusu a pokud to bude jen trochu možné, pokuste se vyfotit či natočit na kameru co nejvíce týraných zvířat (typicky týrané zvíře - opička na řetězu, hroch v maringotce, kde se nemůže ani otočit ve výkalech, šelmy v miniaturních klecích).

Snažte se co nejvíce pozorovat dění v cirkusu, např. na jak dlouhou dobu se dostanou šelmy ven z klecí, jak se cirkusáci ke zvířatům chovají atd.

Napište na místní veterinární správu (předloha ke stažení zde), že chcete znát přesný počet zvířat v cirkuse. V případě podezření na týrání zvířat napište námět k prošetření na místní veterinární správu (předloha ke stažení zde).

Rozdávejte každý den před představením dospělým letáky a dětem omalovánky (napište si o ně SZ Plzeň). Zorganizujte nenásilnou demonstraci (řádně ji nahlaste v místním obvodě - předloha ke stažení zde), nejlépe o víkendu, kdy cirkus navštěvuje nejvíce lidí. Na akci zašlete médiím stručnou pozvánku (kde, kdy, proč), na místě novinářům předejte tiskovou zprávu (předloha ke stažení zde).

Když cirkus odjede z vašeho města
Zkuste se opět sejít se starostou místního obvodu či vsi a upozornit na týrání zvířat, ke kterému v cirkusech dochází. Pokuste se starostu přesvědčit, aby již nepovoloval účinkování cirkusů se zvířaty ve vašem městě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Co dělat, když je u někoho doma cirkus?

(OZZÁK, 9. 10. 2015 0:07)

Zjistěte na fb informace o dané události. Na večer se vybavte pořádným materiálem (ležáky, doma udělané kořalky, víno - poskytne Plzenský prazdroj a.s.) a pokuste se přesvědčit majitele panelového domu o prospěšnosti konané akce.
Na sídlištích si lidé často stěžují na nadměrný hluk, který cirkus způsobuje. Pokuste se tedy roznést letáky o akci a získat tak podporu mezi místním obyvatelstvem.

Když vypukne cirkus:
Navštivte zvěřinec a pokud to bude jen trochu možné, pokuste se natočit co nejvíce tristních výjevů ( typický tristní výjev - opicea puštěná ze řetězu, tlustoch ve vaně, nelze přejít podlahu na záchodě suchou nohou, snaha nacpat se do klece k andulkám)
Snažte se co nejvíce hlídat dění v cirkuse, např. jak často chodí kluci ven, jak se chovají k nováčkům atd.

Rozdávejte ležáky dětem i dospělým (napište si o ně Plzenskému Prazdroji a.s.) Zorganizujte násilnou demonstraci, řádně nahlas v místním obvodě a nejlépe o víkendu, kdy většina lidí spí. Rozneste lidem rušnou pozvánku kde a hlavně proč se slaví. Bohužel hrozí, že vás na místě seberou (skončíte zde http://www.policie.cz/clanek/or-praha-i-mop-bartolomejska.aspx)

Když si pro cirkus přijedou:
Zkuste jít rovně po obrubníku a moc na sebe neupozornovat... Pokud se policistu pokusíte přesvědčit, že cirkus odjíždí z města... ( skončíte zde http://ap.mzcr.cz/nemocnice-na-bulovce/protialkoholni-zachytna-stanice_28_586p.html )

ne všechny....

(Sara, 27. 11. 2014 16:42)

Ne všechny cirkusy zachazí se zviřaty špatně :) ale nechci se cirkusu nijak zastavat protože vim že v některych se k zviřatum chovaji opravdu hrozně