Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

6. 4. 2007

BDIH - Kontrolovaná přírodní kosmetika

BDIH

Od roku 2001 existuje mezinárodně uznávaná ochranná známka (certifikát) BDIH - Kontrolovaná přírodní kosmetika, kterou po splnění přísných kritérií uděluje každému novému přírodnímu kosmetickému produktu mezinárodní institut Ecocontrol, se sídlem v německém Osterode.

Naleznete-li na obalu tuto známku, můžete si být jisti, že výrobek:

• je vyráběn z nejkvalitnějších surovin z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo certifikovaného sběru ve volné přírodě.
• sběr surovin probíhá šetrným způsobem, aby nedošlo k zatížení životního prostředí.
• neobsahuje parafín, vazelínu, ani jiné ropné produkty - látky cizí lidskému organismu.
• obsahuje pouze čisté rostlinné oleje.
• neobsahuje žádné syntetické konzervační, vonné ani barvicí látky.
• výrobek ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech, nejsou používány suroviny z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen, vorvaňovina, tuk z norka apod.).
• není povoleno radioaktivního ozáření k zajištění mikrobiální čistoty výrobků.

Další závazky výrobců kontrolované přírodní kosmetiky:

• transparentní výrobní postupy a pravdivé informování spotřebitelů.
• aktivní nasazení proti používání genetických manipulací pro získávání rostlinných a živočišných surovin, aktivní podpora ekologického zemědělství.
• důraz na ekologickou únosnost výroby a použitých obalových materiálů, ekologická likvidace odpadů.
• sociální výnosnost výroby: využití surovin z projektů ve třetím světě - Fair Trade.

V naší nabídce jsou nositelem tohoto certifikátu značky Lavera, LAVERÉ, Logona, Sante, Urtekram a Weleda.

Ecocontrol samožřejmě není jediným institutem, který certifikuje výrobky přírodní kosmetiky. V naší nabídce se tak můžete setkat například s ochrannou známkou BIO ECO COSMESI od italské asociace ekologického zemědělství - AIAB.

BIO ECO COSMESI

Certifikát garantuje použití 100% přírodních surovin z ekologického zemědělství bez jakýhkoliv chemických či syntetických příměsí. Výrobky chrání lidské zdraví a životní prostředí.
Certifikát BIO ECO COSMESI naleznete v naší nabídce na BIO kosmetice značky Extratissima BIO.

Další ochranné známky, které garantují přírodní výrobky a jejich vysokou kvalitu jsou certifikát Mezinárodní rady pro výzkum Aloe - IASC (záruka čistoty a kvality), certifikát akreditované neziskové organizace, která udílí potvrzení o kvalitě, bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti výrobků a šetrnosti k životnímu prostředí při jejich výrobě a ochranná známka Institutu pro výzkum přírodních látek - NRI, která se svým výzkumem podílí na zkvalitnění výrobků a jejich výrobních technologií.

Certified - International Aloe Science CouncilCertiqualityNatural Research InstituteNatural Ingredients

Tyto 3 certifikáty najdete v naší nabídce na kosmetice a potravinových doplňcích výživy firmy ESI.
Certifikát Mezinárodního institutu pro výzkum Aloe (IASC) pak naleznete také na BIO kosmetice předního amerického výrobce JASON, které jsou dále označeny také značkou Natural Ingredients - výrobek z přírodních složek.

100% Natural Herbs

Podobným způsobem jsou označeny také zcela přírodní ajurvédské bylinné produkty firmy Siddhalepa ze Srí Lanky.

Kromě zde uvedených značek a ochranných známek jsou výrobky označovány také slovním popisem, který má spotřebiteli sdělit, že používá přírodní výrobek, jako například: No Sulfates / No Parabens / No Animal By-Products / BIO-Degradable, apod.

Pokud používáte přírodní kosmetiku, mělo by pro Vás být samozřejmostí také používání přírodních ekologických úklidových prostředků. V tomto směru Vám nabízíme kompletní sortiment čistících a pracích prostředků Ecover a Sodasan.

Přírodní biokosmetika

BDIH

!!! Všechny níže uvedené biokosmetické výrobky se mohou pyšnit touto uznávanou ochranou známkou- BDIH (viz výše), která znamená, že výrobek je čistě přírodní a NENÍ testován na zvířatech !!!

LAVERA

Lavera

Firma laverana GmbH byla založena roku 1987 jako rodinný podnik na malém statku poblíž Hannoveru s cílem vyrábět opravdovou přírodní kosmetiku. Dnes má přes sto zaměstnanců a patří mezi čtyři nejvýznamnější výrobce přírodní kosmetiky na světě. Zakladatel firmy Thomas Haase, který sám vyvíjí všechny receptury, trpí od dětství neurodermitidou, a proto jsou všechny kosmetické výrobky lavera tradičně zaměřeny na citlivou pleť. lavera nyní nabízí kompletní sortiment přírodní kosmetiky v BIO kvalitě zahrnující péči o obličej, tělo, vlasy, zuby, ochranu proti slunci, ale i špičkovou dekorativní kosmetiku pro citlivou pleť.

Záruka lavery:

-rostlinné suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou certifikovány podle přísných směrnic pro biologické pěstování INAC/ECOCERT

-výrobky neobsahují parafín, silikon, vazelínu ani jiné ropné produkty, které jsou pro lidský organismus cizí

-kosmetické přípravky lavera neobsahují žádné syntetické konzervanty, emulgátory, barviva a parfémy

-výrobky ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech, lavera také nepoužívá suroviny z mrtvých zvířat

-transparentní výrobní postupy a plná deklarace všech použitých surovin

-ekologie výroby a recyklovatelnost všech obalů

Domovský web (zdroj): www.lavera.cz

LAVERÉ

LAVERÉ

Značku LAVERÉ vyrábí firma Laverana GmbH, která byla založena roku 1987 v Německu a která nyní patří mezi čtyři nejvýznamnější výrobce přírodní kosmetiky na světě a je známa především jako výrobce kosmetiky Lavera. Zakladatel firmy Thomas Haase, který sám vyvíjí všechny receptury, trpí od dětství neurodermitidou, a proto jsou všechny kosmetické výrobky tradičně zaměřeny na citlivou pleť.

LAVERÉ je exkluzivní péče o pleť nad 30 let zaměřená proti stárnutí pleti. Je vyráběna podle přísných zásad jako kontrolovaná přírodní kosmetika - BDIH. Vybrané výrobky z této exkluzivní řady se také velmi dobře umístily v testech kritického časopisu ÖKO-TEST.

WELEDA

Weleda

Firma WELEDA vznikla ve Švýcarsku v roce 1922 z potřeb právě se rodící antroposofické medicíny. Vyvinula se z malé farmaceutické laboratoře se zahradou s léčivými rostlinami v jednoho ze světových lídrů ve výrobě přírodních léčiv a kosmetiky.

Motto společnosti WELEDA "V souladu s člověkem i přírodou" vystihuje více než 80-tiletou tradici péče jak o životní prostředí, tak i o výrobu přípravků, které odpovídají přirozenosti člověka. Všechny kosmetické přípravky WELEDA jsou nositeli ochranné známky BDIH - kontrolovaná přírodní kosmetika. Sortiment WELEDA zahrnuje vedle přírodních léčiv přes 100 produktů péče o tělo a dietetických přípravků.

Domovský web: www.weleda.cz

URTEKRAM

Urtekram

URTEKRAM je hlavní dánský výrobce čistě přírodní kosmetiky. Všechny produkty jsou vyráběny bez syntetických tensidů, parabenů nebo jiných konzervačních látek a pafrémů. Urtekram produkty nejsou a v historii společnosti nikdy nebyly v žádné fázi procesu výroby testovány na zvířatech a všechny produkty jsou vyráběny ze surovin 100% rostlinného původu. Použité suroviny pochází z ekologického zemědělství.
Společnost Urtekram byla založena roku 1972 a dnes sídlí v Mariageru v severním Jutsku, v jedné z nejkrásnějších částí Dánska.
Produkty jsou vyráběny v moderních prostorách při použití ekologicky nezávadných výrobních metod. Továrna byla postavena v roce 1988 a je certifikovaná jako ekologická výrobní jednotka. Ohledně certifikace surovin, výroby a výsledných produktů Urtekram spolupracuje kromě místních certifikačních institutů také s nám známou institucí Ecocontrol - kontrolovaná přírodní kosmetika - BDIH.
Urtekram podporuje spravedlivý obchod Fair Trade (pomoc obyvatelům zemí třetího světa), neboť suroviny pěstované v cizokrajných zemích získává právě z těchto projektů.

Brown Sugar - je osobní péče s organickým tmavým třtinovým cukrem (Fair Trade produkt). Díky obsahu přírodních minerálů je tmavý třtinový cukr již dlouho znám svojí příjemnou a jemnou péčí o pokožku. Je uznáván pro své zvlhčující a hojivé schopnosti, je však také schopný zmírnit i podráždění, takže je vhodný i pro citlivou pokožku.

Domovský web: www.urtekram.cz

LOGONA

Logona

Společnost Logona-Kosmetik zahájila výrobu vlastních produktů v roce 1977 v Německu. Od počátku byla dodržována přísná kvalitativní kritéria, která vytvořila základ všech receptur. Logona trvale vyrábí všechny své výrobky podle farmaceutického standardu. Úplná nabídka dnes čítá přes 170 produktů každodenní péče o zdraví a krásu těla.
Společnost Logona-Kosmetik kromě kosmetiky Logona vyrábí také produkty kosmetických značek Sante a Fitne.

Produkty Logona-Kosmetik jsou vyvíjeny a vyráběny s ohledem na přírodní zdroje. Při výrobě jsou používány výhradně přírodní suroviny - rostlinné oleje, tuky, vosky, rostlinné výtažky a květní vody, éterické oleje a aroma z kontrolovaného biologického pěstování a z biologického sběru ve vybraných lokalitách.
Výrobky jsou nositelem ochranné známky Kontrolovaná přírodní kosmetika - BDIH a ECOCERT. Řada výrobků se také velmi dobře umístila v testech kritického časopisu ÖKO-TEST.

SANTE - od Logona-Kosmetik

Sante

BIO kosmetika Sante je vyráběna německou firmou Logona-Kosmetik. Sante splňuje nejvyšší nároky na moderní přírodní a pokožkou dobře snášenou kosmetiku. Svědomité zacházení s rostlinnými pestícími a účinnými látkami, kombinované s nejnovějšími poznatky kosmetologie poskytuje ochranné pestící produkty pro každodenní použití. Tato kosmetikou je vhodná i pro velmi citlivou, k alergiím náchylnou pokožku. Kosmetické přípravky Sante jsou pravidelně zkoušeny dobrovolníky pod dermatologickým dohledem.

Produkty Sante jsou nositelem ochranné známky Kontrolovaná přírodní kosmetika - BDIH a ECOCERT, které jsou zárukou toho, že produkty Sante jsou vyvíjeny a vyráběny s ohledem na přírodní zdroje, při výrobě jsou používány výhradně přírodní suroviny - rostlinné oleje, tuky, vosky, rostlinné výtažky a květní vody, éterické oleje a aroma, vše z kontrolovaného biologického pěstování a biologického sběru ve vybraných lokalitách.

FITNE - od Logona-Kosmetik

Fitne

Fitne je kosmetika z himalájské krystalické soli vyráběná německou firmou Logona-Kosmetik.

Podle poznatků léčebných metod mají solné krystaly, stejně jako jiné krystaly, určité energetické síly a proto příznivě ovlivňují naše tělo.
Sůl chrání pokožku a optimalizuje obsah vody v buňkách. Vylučováním kyselin, soli a tuků se vytváří a stále obnovuje ochranný kyselý film na pokožce. Nemoci nebo vlivy vnějšího prostředí mohou tento film poškodit.

Himalájská krystalická sůl obsahuje široké spektrum minerálů a jiných stopových prvků, takže množstvím a škálou je velmi podobná složení tělesných tekutin. Soli se podílejí i na rychlosti dělení buněk ve vrchní vrstvě pokožky. Při sníženém obsahu soli se proces dělení zrychluje a mohou se objevit šupinky a popraskání tvrdé kůže.
Používáním kosmetiky Fitne zajístíte pleti přiměřenou vlhkost, která je klíčem k pěkné pokožce.

Přípravky Fitne jsou nositelem ochranné známky kontrolovaná přírodní kosmetika - BDIH.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kosmetika Oriflame, registrace

(Oriflame, 16. 7. 2013 14:19)

http://www.ori24.cz/
http://www.orif24.cz/
http://www.orif365.cz/
http://www.orifl4u.cz/
http://www.ori-dana.cz/
http://www.ori-prace.cz/
http://www.vonavaprace.cz/
http://www.facebook.com/oriflamebeautyteam
http://www.facebook.com/Orifl4u.czOriflameTeam

tak to je

(lucia, 27. 9. 2008 19:40)

všetka kosmetika obsahujuca zložky majuc koncovku paraben-metyl,etyl ,isobutyl..atd jsou velmi nebezpečne,karcinogenne- tieto zložky su konzervacne latky a ich prvky boli najdene v rakovinove tkáni.tymto nas živia všetky tie coty-adidas firmy apod.patri tam aj silikon,aluminium,vaselina,parafin-vedlajsie produkty ropy-aluminium-karcinogenny je v antiperspirantoch,nebezpečny kov,existuju aj antipersipranty bez nich.
pozor na formaldehyd-nemrznuca zmes taktiež v kosmetike..všetky vyrobky v članku su ok...

.....

(vodní víla, 8. 8. 2007 21:40)

Pěkný článek:-)

...

(Nika, 22. 4. 2007 17:19)

to pkinfo:Děkujeme moc za zájem:-)

Diskuse o přírodní kosmetice

(pkinfo, 17. 4. 2007 15:55)

Výborná diskuse o přírodní kosmetice: http://forum.prirodni-kosmetika.info